Moje opowiadania

To opowieść o tym, jak zaczęła się moja przygoda z Leopoldem Tyrmandem…  Jego „opiekę” czułam i wówczas, gdy pisałam o nim książkę, i gdy robiłam film. Ale temu poświęcę kolejne teksty.

KARTKA Z PARYŻA

(placeholder)

Życie duchowe wlewa mi się do domu szerokim strumieniem. Zresztą puka do każdego z nas. Trzeba je usłyszeć. Warto o tym pisać. Warto dzielić się takimi przeżyciami.

POCZĄTEK

Ta historia wiąże się z publikacją książki o Leopoldzie Tyrmandzie. Zdarzyło się wówczas coś,  co zinterpretowałam jako jego odpowiedź z zaświatów...

ODPOWIEDŹ Z ZAŚWIATÓW

(placeholder)

To najważniejsze z moich dotychczasowych przeżyć i opowiadań. Historia dotyczy czasu, kiedy umierał mój tata…

OBLICZE ŁASKI

Ta historia zapoczątkowała serię niezwykłych zdarzeń, które towarzyszyły mi podczas pisania biografii o Halinie Mickiewiczównie, śpiewaczce operowej. Zatem: ciąg dalszy nastąpi…

SPOTKANIE W CHMURACH

(placeholder)
(placeholder)
(placeholder)

W 2018 roku przeżyłam serię zdarzeń, które przesądziły o tym, że postanowiłam wrócić do pisania. Z inspiracji tymi doświadczeniami powstało kilka opowiadań. Pierwsze z nich nosi tytuł „Natalka i gołąb".

NATALKA I GOŁĄB

Ta historia opisuje moje pierwsze i ostatnie doświadczenie związane z wywoływaniem duchów. Po nim wiem, że bez wyraźnego powodu nie można zakłócać ich spokoju.

DUCH BARBARY RADZIWIŁŁÓWNY

(placeholder)

M

O

J

E


O

P

O

W

I

A

D

A

N

I

A


M

O

J

E


O

P

O

W

I

A

D

A

N

I

A


Tekst Halloweenowe przyjęcie u Anny powstał dawno temu, kiedy mieszkałam w USA i pracowałam w uroczym domu pogodnej starości. I choć nie ma w nim silnego elementu ezoterycznego, jest moim zdaniem pewien ładunek emocji, który usprawiedliwia opublikowanie go na tym blogu.

HALLOWEENOWE PRZYJĘCIE U ANNY

(placeholder)

To opowieść o tym, co wydarzyło się podczas kręcenia filmu dokumentalnego o Leopoldzie Tyrmandzie. Zdjęcia zaczęliśmy od wizyty na cmentarzu, i tam się zaczęło...

TYRMAND I PTAKI

(placeholder)

Osiem długich lat minęło od czasu, kiedy ukradziono mi z domu wszystkie zdjęcia Mickiewiczówny! A po tym czasie… Zapraszam do lektury!

MAESTRA. HISTORIA KRYMINALNA

(placeholder)

MÓJ OJCIEC I RÓŻE

(placeholder)

Po śmierci mojego taty zaszło kilka ważnych dla mnie zdarzeń. Chciałabym Państwu o nich opowiedzieć. To pierwsza z tych historii...

PREZENT OD MAESTRY

(placeholder)

Zamieszczona poniżej historia jest częścią cyklu, na który złożyły się opowieści o zdarzeniach towarzyszących powstawaniu książki Halina Mickiewiczówna – ciepło głosu i serca.

W POSZUKIWANIU MAGII

(placeholder)

Podróże zazwyczaj dostarczają wspaniałych przeżyć. Chciałabym opowiedzieć Państwu o jednej z moich wypraw, w czasie której doświadczyłam czegoś niezwykłego!

PŁYWAJĄCY DACH

(placeholder)

Od śmierci mojego taty minęło piętnaście lat, a ja wciąż czuję, że nie przestał się mną opiekować, co potwierdzają zdarzenia, o których tu Państwu opowiadam.

LIZBONA, ELIZABETH I ZJEŻONY KOT

(placeholder)

Kilka lat temu przydarzyła mi się w Lizbonie pewna przygoda, którą opisałam w liście do przyjaciół. Dzisiaj sięgnęłam do tego listu, bo uważam, że to wspomnienie dotyka czwartego wymiaru…

"ROZMOWY" Z TATĄ

(placeholder)

Zastanawiam się oczywiście, ile z tych sytuacji można logicznie i racjonalnie wytłumaczyć, a ile przekracza granice takich wyjaśnień.

NOWY POCZĄTEK

(placeholder)

Wyjazd to Maroka miał być medytacyjny. Cała podróż miała być dla mnie przełomowa... Tak też się stało, choć wcale nie poprzez medytacje...

DZIEŃ CZARNEGO KOTA

(placeholder)

Miałam zaplanowaną zupełnie inną pracę. Jednak zaskakujący obrót wydarzeń sprawił, że zapisałam cały ciąg zdarzeń...