Moje opowiadania

To opowieść o tym, jak zaczęła się moja przygoda z Leopoldem Tyrmandem…  Jego „opiekę” czułam i wówczas, gdy pisałam o nim książkę, i gdy robiłam film. Ale temu poświęcę kolejne teksty.

KARTKA Z PARYŻA

(placeholder)

Życie duchowe wlewa mi się do domu szerokim strumieniem. Zresztą puka do każdego z nas. Trzeba je usłyszeć. Warto o tym pisać. Warto dzielić się takimi przeżyciami.

POCZĄTEK

Ta historia wiąże się z publikacją książki o Leopoldzie Tyrmandzie. Zdarzyło się wówczas coś,  co zinterpretowałam jako jego odpowiedź z zaświatów...

ODPOWIEDŹ Z ZAŚWIATÓW

(placeholder)

To najważniejsze z moich dotychczasowych przeżyć i opowiadań. Historia dotyczy czasu, kiedy umierał mój tata…

OBLICZE ŁASKI

Ta historia zapoczątkowała serię niezwykłych zdarzeń, które towarzyszyły mi podczas pisania biografii o Halinie Mickiewiczównie, śpiewaczce operowej. Zatem: ciąg dalszy nastąpi…

SPOTKANIE W CHMURACH

(placeholder)
(placeholder)
(placeholder)

W 2018 roku przeżyłam serię zdarzeń, które przesądziły o tym, że postanowiłam wrócić do pisania. Z inspiracji tymi doświadczeniami powstało kilka opowiadań. Pierwsze z nich nosi tytuł „Natalka i gołąb".

NATALKA I GOŁĄB

Ta historia opisuje moje pierwsze i ostatnie doświadczenie związane z wywoływaniem duchów. Po nim wiem, że bez wyraźnego powodu nie można zakłócać ich spokoju.

DUCH BARBARY RADZIWIŁŁÓWNY

(placeholder)

M

O

J

E


O

P

O

W

I

A

D

A

N

I

A


M

O

J

E


O

P

O

W

I

A

D

A

N

I

A


Tekst Halloweenowe przyjęcie u Anny powstał dawno temu, kiedy mieszkałam w USA i pracowałam w uroczym domu pogodnej starości. I choć nie ma w nim silnego elementu ezoterycznego, jest moim zdaniem pewien ładunek emocji, który usprawiedliwia opublikowanie go na tym blogu.

HALLOWEENOWE PRZYJĘCIE U ANNY

(placeholder)

To opowieść o tym, co wydarzyło się podczas kręcenia filmu dokumentalnego o Leopoldzie Tyrmandzie. Zdjęcia zaczęliśmy od wizyty na cmentarzu, i tam się zaczęło...

TYRMAND I PTAKI

(placeholder)

Osiem długich lat minęło od czasu, kiedy ukradziono mi z domu wszystkie zdjęcia Mickiewiczówny! A po tym czasie… Zapraszam do lektury!

MAESTRA. HISTORIA KRYMINALNA

(placeholder)

MÓJ OJCIEC I RÓŻE

(placeholder)

Po śmierci mojego taty zaszło kilka ważnych dla mnie zdarzeń. Chciałabym Państwu o nich opowiedzieć. To pierwsza z tych historii...

PREZENT OD MAESTRY

(placeholder)

Zamieszczona poniżej historia jest częścią cyklu, na który złożyły się opowieści o zdarzeniach towarzyszących powstawaniu książki Halina Mickiewiczówna – ciepło głosu i serca.

W POSZUKIWANIU MAGII

(placeholder)

Podróże zazwyczaj dostarczają wspaniałych przeżyć. Chciałabym opowiedzieć Państwu o jednej z moich wypraw, w czasie której doświadczyłam czegoś niezwykłego!

PŁYWAJĄCY DACH

(placeholder)

Od śmierci mojego taty minęło piętnaście lat, a ja wciąż czuję, że nie przestał się mną opiekować, co potwierdzają zdarzenia, o których tu Państwu opowiadam.

LIZBONA, ELIZABETH I ZJEŻONY KOT

(placeholder)

Kilka lat temu przydarzyła mi się w Lizbonie pewna przygoda, którą opisałam w liście do przyjaciół. Dzisiaj sięgnęłam do tego listu, bo uważam, że to wspomnienie dotyka czwartego wymiaru…

"ROZMOWY" Z TATĄ

(placeholder)

Zastanawiam się oczywiście, ile z tych sytuacji można logicznie i racjonalnie wytłumaczyć, a ile przekracza granice takich wyjaśnień.

NOWY POCZĄTEK

(placeholder)

Wyjazd to Maroka miał być medytacyjny. Cała podróż miała być dla mnie przełomowa... Tak też się stało, choć wcale nie poprzez medytacje...