Wasze historie

Gołąb mojej babci

/List nadesłany do Redakcji 16.03.2019 r./


Przeczytałam wczoraj opowiadania Natalka i gołąb, jest bardzo wzruszające. Ja w takie "zbiegi okoliczności" wierzę, bo sama mam ich sporo. Może nie są spektakularne, ale są. To, które teraz mi się przypomniało, po lekturze tego opowiadania dotyczy mojej Mamy i gołębia!


Otóż 21 marca 1987 r. zmarła nagle moja Babcia - Mama mojej Mamy. W jedną sobotę byłam u Niej z wizytą, a w następną - już nie żyła...


Czytaj dalej...


Mały ptaszek

/Opowieść spisana przez Redakcję/


Kiedy czytam, albo słyszę opowieści, w których znaki od zmarłych wiążą się z różnymi ptakami przypominam sobie jedną historię. Ona także dotyczy śmierci babci. Byłam bardzo związana z moją Babcią. Niedawno umarła. Bardzo to przeżyłam. Pewnego dnia wybrałam się na cmentarz, tak, żeby odwiedzić jej grób. Nie było żadnej specjalnej okazji, po prostu miałam potrzebę pomodlić się przy jej grobie. Ale za nic nie mogłam znaleźć jej grobu! Błądziłam i denerwowałam się, że nie pamiętam, gdzie jest! W końcu stanęłam między mogiłami i głośno powiedziałam - Babciu, pomóż mi znaleźć swój grób. Przepraszam, ale sama sobie nie poradzę, a chcę zapalić dzisiaj świeczkę dla ciebie!


Czytaj dalej...


Anioł stróż

/Rozmowa przeprowadzona 4.07.2019 r./


Jedyne co mi przychodzi do głowy, to to, że mój Anioł Stróż mi pomógł. Wiem, wiem, jak to brzmi, ale myślę, że każdy ma swój czas… Mój widać nie nadszedł!


Czytaj dalej...Ulubione piosenki mojego taty

/Opowieść spisana przez Redakcję, 28.05.2019 r./


To się wydarzyło w bardzo konkretnym czasie – a myślę, że w kontekście historii, którą chcę opowiedzieć, to akurat ma znaczenie.

W tamtym roku (2018 r.) przyjechałem z Dorotką do Trójmiasta na Wszystkich Świętych. Nie jestem miłośnikiem odwiedzania grobów. Między innym dlatego, że przykładam wagę do tego, aby pamiętać o ludziach, udzielać im wsparcia czy odwiedzać ich, póki jeszcze żyją… A stypa jak wiadomo jest dla rodziny a nie zmarłego, więc jeśli się kogoś szanuje powinno się o nim pamiętać za życia.


Czytaj dalej...


Opowieść o świetlistym gołębiu

/Rozmowa przeprowadzona 23.03.2019 r./


Katarzyna:

Pamiętam tamten poranek, a datę i godzinę mam zapisaną w telefonie, to było 12.02.2019 o 7.16 rano. Dostałam od ciebie smsa ze zdjęciami świecącego gołębia! Od razu się obudziłam. Przecierałam oczy i patrzyłam z niedowierzaniem na te zdjęcia. Na każdym z nich wyraźnie było widać, że ten gołąb ma świetlistą aurę i jakby pręgę bijącą z serca. Chciałabym, żebyś opowiedziała o tym gołębiu, gdzie go spotkałaś?


Czytaj dalej...W

A

S

Z

E


H

I

S

T

O

R

I

E

W

A

S

Z

E


H

I

S

T

O

R

I

E

Muszla i mój pies

/List nadesłany do Redakcji 19.01.2020 r./


List opowiada historię o tym, jak pies wyczuwał coś, czego jego pani nie czuła. A wydawało się, że miała w domu zwykłą muszlę…


Czytaj dalej...


Rozrabiający Anioł

/ Historia spisana przez Redakcję 20.02.2020 r./


Ta historia wydarzyła się dawno temu, ale oboje z mężem, Jackiem, pamiętamy ją doskonale i wspominamy przy różnych okazjach...


Czytaj dalej...Niezwykłe spotkanie

/List nadesłany do Redakcji 20.07.2020 r./


Nigdy bym nie uwierzyła w prawdziwość tej historii, gdyby nie to, że zdjęcie zrobił syn mojego partnera. W sierpniowy wieczór...


Czytaj dalej...


Strażnik Lasu

/List nadesłany do Redakcji 06.09.2020 r./


W całej mojej Rodzinie sporo jest przeżyć i sytuacji, które trudno prosto wyjaśnić, tym bardziej cieszy mnie fakt, że nie jesteśmy osamotnieni w przeżywaniu historii z „elementem tajemnicy”, jak  to Pani nazwała!


Czytaj dalej...